Kim jesteśmy
i skąd przychodzimy

Magiczny Ogród rośnie od 15 lat. Zioła to nasza specjalność. Fascynuje nas świat Przyrody i chcemy dzielić się naszą wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie surowców leczniczych.

Chociaż nasze korzenie sięgają daleko do tradycyjnego zielarstwa, opieramy się przede wszystkim na rzetelnej wiedzy naukowej, którą nieustannie aktualizujemy.

Odnajdziesz tu zarówno praktyczne wskazówki dotyczące fitoterapii jak i subtelną przyjemność towarzyszącą poznawaniu świata Natury.

Witaj w blogrodzie: zwiedzaj, zdrowiej!

Dokąd zmierzamy

Nasz cel jest jasny jak lipcowe Słońce, to zdrowe i dobre życie. Tyle i aż tyle. Wierzymy, że zioła stanowią krok w dobrym kierunku.

Wyzwania jakie stawia przed nami współczesny świat nieustannie stymulują nas do rozwoju i wytyczania nowych szlaków. Kryzys klimatyczny, utrata bioróżnorodności oraz wyniszczające zanieczyszczenie środowiska sprawiają, że nie możemy pozostać obojętni.

Chcemy zabierać głos, działać i aktywnie chronić to co dla nas najcenniejsze. Podobno najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest zaangażowanie we współtworzenie jej.

Produkcja suplementów, nalewek, sprzedaż ziół

Cenimy prostotę i skuteczność. Tworzymy suplementy wspierające zdrowie, a przy tym szeroko dostępne i łatwe w użyciu. Charakteryzuje je uczciwy i przejrzysty skład.

Przy dłuższej kuracji zaparzanie ziół bywa kłopotliwe, dlatego postanowiliśmy stworzyć produkty, które są wygodne i niezawodne. Nalewki ziołowe, intrakty, kapsułki są komfortowe w użyciu oraz umożliwiają precyzyjne odmierzanie dawek, dzięki czemu łatwiej utrzymać systematyczność terapii.

Nasze produkty cieszą się dużym uznaniem. Zaopatrują się u nas sklepy i hurtownie zielarskie, często wysyłamy produkty za granicę.

Uprawiamy zioła

W malutkiej wiosce z daleka od zgiełku miasta znajduje się nasze gospodarstwo, na którym od lat uprawiamy zioła. Praca na polu nie jest łatwa, ale daje satysfakcję. Podpatrujemy niesamowitą złożoność Przyrody i uczymy się jak delikatna jest jej równowaga.

Dla nas jakość i etyczne podejście mają kluczowe znaczenie. Nie używamy żadnych oprysków i nawozów sztucznych, a wszystkie prace wykonywane są ręcznie. Wierzymy, że można - choć wymaga to sporego wysiłku i zaangażowania wielu osób, pozyskiwać zioła - bez wyzysku. Troszcząc się o Ziemię oraz bzyczący świat owadów.

Badamy jakość i opracowujemy nowe receptury

Stawiamy na jakość. Nowa siedziba otworzyła przed nami nowe możliwości. Rozbudowaliśmy laboratorium, w którym prężnie badamy, porównujemy i sprawdzamy jakość ziół. Testujemy nowe rozwiązania oraz projektujemy pionierskie preparaty.

MagLab dysponuje zaawansowanym sprzętem, który otwiera przed nami nowe horyzonty.

grupa ludzi przy starym drzewie

Pasja, zangażowanie i nieustanny rozwój

Choć każdy z nas trafił tutaj w unikalny sposób i w różnym czasie - połączyła nas pasja i chęć odkrywania roślin leczniczych.

Nie jesteśmy doskonali, a życie nieustannie weryfikuje nasze cele i stawia przed nami kolejne wyzwania. Uczymy się oraz wyciągamy wnioski z własnych potknięć i błędów. Tym właśnie jest dla nas rozwój.

Przetrwaliśmy nie jedną burzę i to ukształtowało nasz charakter. Akceptujemy swoje błędy, uczymy się na nich, są dla nas szansą do wzrostu i nauczenia się czegoś nowego. Nie porównujemy się do innych, ale do siebie z wczoraj.

Ewoluowaliśmy przez ten czas, ale to co się nie zmieniło, to nasze podejście do Przyrody. Nieustannie towarzyszy nam zachwyt i chęć odkrywania jej cudów.